Konference

MuNa = Music Navigator

Nová mezinárodní hudební konference a showcase festival MuNa – Music Navigator, zaměřující se na středoevropský region, networking a vzdělávání, proběhne 16. – 18. 9. 2022 v pražském Vzletu. Těšit se můžete na panelové diskuse, přednášky, workshopy, speed-meetings a koncerty v nově otevřeném multifunkčním prostoru. MuNa si klade za cíl zlepšení orientace umělců a umělkyní, manažerů, agentů a dalších profesí hudebního sektoru na středoevropské scéně. A to napříč žánry. Ať už je vaší doménou klasická hudba, jazz, pop, rock nebo metal, jste vítáni! Těšíme se na setkání i sdílení tipů, triků a zkušeností.

16. – 18. 9. 2022 | Vzlet, Praha 10

Program

Pátek

16/09/22

10:30 Registrace

HLAVNÍ SÁL

11:00 – 11:50 Granty a finanční podpora scény – Granty partnerství OSA (Šárka Jančíková), Ministerstvo kultury České republiky (Jiří Pilip) a česká proexportní kancelář SoundCzech (Monika Klementová)

Grantový program Partnerství OSA je projekt vytvořený na podporu prezentace hudebních děl českých současných autorů zastupovaných OSA, autorské hudební tvorby, nových talentů v oblasti jejich hudební tvorby, charitativních, benefičních a obdobných akcí. Všemi detaily podání žádosti vás provede Šárka Jančíková z OSA.

Rádi byste si podali grant na Ministerstvo kultury? Nebo vás zajímá Národní plán obnovy? Zodpoví Jiří Pilip, který se na Ministerstvu kultury zabývá alternativní hudbou. A nové výzvy představí také SoundCzech, který hraje na současné scéně nezastupitelnou roli.

12:00 – 12:30 Profesní organizace a k čemu jsou? (Jakub Nový, Svaz autorů a interpretů / Česká obec hudební)

Představení Svazu autorů a interpretů a České obce hudební. Co dělají pro hudební sektor, jaké jsou vize a příležitosti pro hudbu v Česku.

12:30 – 13:00 Průvodce po slovenské hudební scéně (Katja Thalerová, LALA Slovak Music Export / Sharpe festival)

14:15 – 15:15 Q & A s Jamesem Baseleym, tour managerem The Chemical Brothers, New Order, PJ Harvey, Massive Attack a dalších EN* 

15:30 – 16:50 Workshop: DIY promo – Getting your music heard and hitting your goals, with no team and no budget (James Thornhill)                               EN* 

Vydává se více hudby než kdykoli předtím a existuje také více nástrojů a technik hudebního marketingu. Může být umělec bez týmu a rozpočtu konkurenceschopný? Na tomto 90 min workshopu se s účastníky bude diskutovat o možnostech a překážkách, které vám brání v tom, aby vaše nejnovější nahrávka byla slyšet, s příklady a návrhem časového plánu propagačních aktivit. Probereme prostředí hudebního průmyslu pro DIY umělce, mediální pokrytí, sociální média, streamování, web a budování komunity s důrazem na mýty, podvody a to, co funguje. Jedná se o workshop, nikoli o přednášku, což znamená, že účastníci budou vyzváni, aby se zapojili do konverzace a diskutovali o své situaci při propagaci svých vydaných titulů. 

17:00 – 18:00 Listening session

Vaše skladby si vezmou na paškál: Kristina Kratochvilová (Deník N, Headliner), Dan Sywala (ČRo Jazz, Harmonie aj.), Alasdair Bouch. Moderuje Anna Mašátová (Kulturní magazín Uni, AMPromotions). PŘIHLÁSIT SKLADBU ZDE

KLUBOVNA

13:45 – 14:15 Ticketing, cashless a eventové aplikace s BOOM

Ticketing, cashless, eventové aplikace – digitální řešení pro eventy zažívají boom a stávají se stále dostupnějšími pro promotéry všech velikostí. Josef Tajovský (BOOM, Burza #4) a Matěj Huleš (BOOM, Hudební divadlo Karlín) spolu s účastníky Music navigator prozkoumají nové trendy v digitálních nástrojích pro pořadatele a pokusí se nastínit příležitosti, které pořadatelům přináší sběr dat, která jim umí digitální nástroje poskytnout. Jaké jistoty nabízejí tyto nástroje v době turbulentních změn spotřebitelského chování ?

15:45 – 16:45 Sound design s Martinem Hůlou (aka Martin Tvrdý, Bonus…)

Dlouho byl znám především jako cenami ověnčený hudebník a rapper Bonus či Martin Tvrdý. V dnešní době je především vyhledávaným sound designerem. V letech 2019 – 2021 byl hlavním sound designerem podcastu Vinohradská 12, v současnosti působí na stejné pozici v podcastu 5:59, stojí i za znělkami Radia Wave, Radia Prague International, spolupracuje s VOSTO5, Spitfire Company a mnoha dalšími. Na příkladech ukáže, jak o sound designu přemýšlí i jak ho tvoří.
 
EN* = Workshopy a diskuze v angličtině

Sobota

17/09/22

10:30 Registrace

Velký sál

11:15 – 11:45 Dejte vaší vstupence druhou šanci (Áron Farkas, TicketSwap) EN* 

11:45 – 12:15 Ticketing 2.0. Pořadatel vytvoří zážitek. GoOut zajistí publikum. (Lukáš Jandač, GoOut)

PAUZA NA OBĚD

13:15 – 14:15 Neighboring Rights: Získejte podíl z užití vašich děl od kolektivních správců napříč Evropou (Dan Dudarec, Minority Records)

Příjmy z užití hudebních děl se stávají stále více důležitějším v příjmech umělce po celém světě. Tento workshop vás seznámí s historií neighboring rights, v praktických příkladech provede registrací děl u vybraných zahraničních kolektivních správců (CMO), včetně ukázek výsledných reportů z vybraných tantiém. Workshop je primárně určen výkonným umělcům, jejich manažerům a hudebním vydavatelům.

14:30 – 15:00 Průvodce bavorskou hudební scénou (Hannes Gilch, Musikinitiative Vohenstrauß e.V) EN* 

15:05 – 15:35 Průvodce polskou hudební scénou (Michal Hajduk, NOSPR) EN* 

15:45 – 16:45 O managementu, bookingu, polské a mezinárodní hudební scéně i básních s Grzegorzem Kwiatkowskim (Trupa Trupa), Moderátorka Anna Mašátová (AMPromotions), EN* 

17:00 – 18:00 Promotérem v roce 2022 (Matwe Kaščák, Nová Cvernovka/SPFM, Barbora Šubrtová, promotérka), Moderátor Ricardo Delfino (Top RoofTop fest, Depo2015)                

ROHOVKA

11:30 – 12:30 Produkce kulturních akcí v netradičních prostorech (David Mírek, DAMU)

Žijeme v době, ve které se prezentace kulturních projektů v netradičních prostorech stala trendem a zázemím pro mainstream. Kultura již zdaleka není vázána na místo. Je to způsobeno dostupností technologií, zkušeností organizátorů i návštěvníků. Není tomu dlouho, kdy v netradičních prostorech působila pouze alternativní scéna a produkce v takových místech byla spojena se slovy jako DIY, bastl, low budget a improvizace. Nyní se sunou do reaktivací budov pro kulturní účely milionové investice a návštěvníků se na akce v „netradičních podmínkách“ vydává čím dál více. S tím je spojena změna při organizaci takových projektů, která široce osciluje mezi produkcí hudebního festivalu na zelené louce a strategickým řízením kulturního centra. Přednáška se proto zaměří na specifika krátkodobého, dočasného a dlouhodobého využití netradičních míst. A podíváme se do historie, která nám celý kontext tohoto tématu zarámuje.

13:30 – 14:30 Dos & Don’ts for Non-native English Singers & Songwriters (Alasdair Bouch) EN* 

Píšete, zpíváte nebo produkujete písně v angličtině? Chcete být připraveni na domácí i zahraniční publikum? Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštějí nerodilí mluvčí, a kterým nástrahám se můžete snadno vyhnout? Alasdair přináší 16 let lektorské praxe.

14:40 – 15:40 Současná ukrajinská hudební scéna (Tetiana Stadnyk, Music export Ukraine, Katya Gapochka), Moderátorka Michaela Peštová EN* 

16:00 – 17:00 Speed – meeting

Speed – meeting aneb krátké osobní setkání a konzultace. Proberte váš projekt, seznamte se s osobnostmi scény, domluvte si spolupráci!

Tomáš Neuwerth – producent a hudebník (Kittchen, Tata Bojs, Kafka Band, Umakart aj.), zakladatel studia Animan.

Maciej Madejski – promotér a booker, který pořádá polská turné pro alternativní rockové, jazzové a folkové skupiny z celého světa. EN* 

Gosia Bego – agentka a promotérka, provozuje vlastní bookingovou agenturu Bego Booking, která organizuje především koncerty zahraničních kapel po celém Polsku. EN* 

EN* = přednášky v angličtině

Neděle

18/09/22

Delegate tour + lunch