Rodan

16/9/2022

18:50 - 19:35 (kavárna)

MuNa | Music Navigator 2022

Ostruhy získal pouličním hraním, s vlastní tvorbou začal před třema lety, hned s prvním singlem Gone se český písničkář Rodan na přelomu let 2020 a 2021 dostal do hitparád.

Devatenáctiletý hudebník vydal nedávno debutové album Glasses Off v produkci Jana Čechtického (Ohm Square), na nahrávce hostují klávesista Miroslav Lacko, kytarista Yarda Helešic, violoncellista Vít Petrášek a zpěvačka Charlie One. Rodan s lehkostí, intimitou i jemnocitem balancuje mezi současným popem a indie folkem.

Ač se jeho debut vymyká obvyklým hudebním škatulkám, jeden jednotící prvek přeci jen má. Najdeme jej v samotném názvu Glasses Off, který ve volném překladu znamená „sundat/sundej brýle“. A právě to je podle zpěváka pomyslná zastřešující myšlenka celého alba.

„Já sám brýle nosím skoro pořád a musím říct, že bych se bez nich neobešel. I přes to jsou ale momenty, kdy je sundávám. Hlavně při psaní písniček. Dělám to z důvodu, že drtivou většinu jich píšu o věcech, situacích či lidech, kteří ale doopravdy neexistují. K tomu, abych napsal písničku o něčem, co není, tak potřebuju naplno využít svoji fantazii. Brýle fungují jako mé spojení s reálným světem, od kterého se ale potřebuju odpoutat, abych se mohl přenést do světa vlastního, kde pak můžu tvořit,“ vysvětluje Rodan.

„Suma sumárum je Glasses Off jedním z letošních nejzajímavějších debutů a já doufám, že si ho všimnou tuzemská rádia, protože takový pop v nich chci slýchat.“ Marek Reinoha, Headliner

Facebook Rodan