The Valentines

17/9/2022

23:15 - 24:00 (hlavní sál)

MuNa | Music Navigator 2022

Královéhradecké trio The Valentines, oscilující mezi 80s estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem, hraje dle svých vlastních slov „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“. Na scéně se pohybují pět let ve složení Honza Doležal – baskytara / zpěv, Ondřej Čepek – kytara / synth a Matěj Novotný – bicí, roku 2019  zvítězili The Valentines v hitparádě neobjevených Startér Rádia Wave, čímž si vydobyli možnost natočit videoklip „Did My Back Hurt Your Knife?“.

Jejich single „Just Us“ se také objevil jako jediný song ve filmu Tiché doteky nominovaném na Českého lva za rok 2019. Skladbu, která byla natočená doma v pokoji, se kterou se The Valentines dostali do českého finále Eurovision Song Contest, stejně jako dvě předchozí skladby, produkoval frontman Honza Doležal a Filip Vlček, který stojí i za jejich mixem.

O master „Stay or Go“ se pak postaral Ted Jensen, který v minulosti produkoval alba takových jmen, jako je například Madonna, Talking Heads, Rolling Stones, Bring Me the Horizon a mnoho dalších.

FB The Valentines