Panelisté
1. ročník hudební konference
16. – 18. 9. 2022 | Vzlet, Praha 10
Těšte se na panelové diskuze i workshopy.
James Baseley (UK)
Little Fella Productions
Anglický producent, produkční a tour manažer usazený v Praze. Mezi se kterými spolupracuje či spolupracoval patří The Chemical Brothers, New Order, PJ Harvey, Massive Attack, Asian Dub Foundation, The Streets, Madness, Lily Allen a další. V minulosti vedl již zaniklý pražský label Red Salamanda Records.
Gosia Bego (PL)
promotérka
Agentka a promotér ka. V posledních 14 letech byla ve vedení několika koncertních sálů v Poznani, provozuje vlastní bookingovou agenturu Bego Booking, která organizuje především koncerty zahraničních kapel po celém Polsku. Účastnice letošního ročníku programu Keychange.
Alasdair Bouch (UK)
písničkář, lektor, překladatel
V Londýně narozený, v Praze žijící textař, skladatel a multiinstrumentalista. Spolupracuje s umělci (Debbi, Jakub Ondra, Dommi, Thom Artway a Lenny), kapelami (Lake Malawi, Mydy, AquaBabes) i labely napříč hudebními žánry. Získal řadu ocenění, jeho spolupráce vyústily v miliony streamů a zhlédnutí na internetu, objevily se ve filmu, divadle a reklamě. Cizeluje texty autorů, pro které není angličtina rodným jazykem, jako certifikovaný překladatel a hlasový trenér výslovnosti, pracuje se zpěváky a herci v divadle, filmu a televizi. Nabízí poradenství v oblasti rozvoje umělců a produkuje propagační a marketingové materiály pro širokou škálu tvůrců. Zpěvák a skladatel na plný úvazek s více než 30 lety zkušeností s živým hraním a více než 1250 koncerty po celém světě, vydal čtyři kritikou oceňovaná alba a tři EP. Pravidelně vystupuje v Německu, Rakousku, Polsku, Francii, Belgii, Velké Británii, Švýcarsku a také v České republice.
Ricardo Delfino (CZ)
AMPromotions, Top RoofTop festival
Dramaturg, manažer, hudební publicista, booking agent, PR manažer a hudebník. Jeho články najdete ve Frontman.cz, PlzenskeKapely.cz či MuzikantiaKapely.cz. Pro karlovarskou krajskou internetovou televizi MVTV.cz vede hudební publicistický pořad Zkušebny. Je zakladatelem, dramaturgem a PR manažerem karlovarského hudebního festivalu Top RoofTop. Nově vede dramaturgii také projektům Otevřený kraj Krajského úřadu Karlovarského kraje či Depo v letu 2022 kreativní zóny DEPO2015 v Plzni. Vede také agenturu Wild Delfino Booking.
Založil hudební soutěž Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty, je booking agentem AMPromotions. Působí také jako aktivní zpěvák a hráč na foukací harmoniku.
Dan Dudarec (CZ)
Minority Records
Výkonný producent a zakladatel hudebního vydavatelství Minority Records, které loni oslavilo 20 let na scéně. V rosteru Minority Records naleznete jména jako Floex, Hidden Orchestra, Manon Meurt, Beatu Hlavenkovou, Davida Pomahače a mnohé další.
Áron Farkas (HUN)
TicketSwap
Áron je v současné době manažerem partnerství pro střední a východní Evropu ve společnosti TicketSwap, která je nejbezpečnější a nejjednodušší aplikací pro fanoušky na nákup a prodej vstupenek na jejich oblíbené koncerty, festivaly, sportovní akce, divadelní představení a klubové večery.
S více než 8 miliony uživatelů ve 35 zemích chrání TicketSwap fanoušky před předražováním tím, že zajišťuje výměnu vstupenek za ceny, které jsou pro fanoušky příznivé. Áron je zodpovědný za navazování partnerství s festivaly, promotéry, místy konání a společnostmi, které se zabývají prodejem vstupenek, a nabízí tak divákům jednoduchý, spravedlivý a bezpečný zážitek. Předtím Áron pracoval jako manažer prodeje vstupenek ve společnosti Sziget Cultural Management, která stojí za největšími maďarskými festivaly, jako je Sziget Festival a Balaton Sound.
TicketSwap
TicketSwap je nejbezpečnější a nejjednodušší aplikace pro fanoušky, která jim umožňuje nakupovat a prodávat vstupenky na oblíbené koncerty, festivaly, sportovní akce, divadelní představení a klubové večery.
S více než 8 miliony uživatelů ve 36 zemích chrání TicketSwap fanoušky před předražováním tím, že zajišťuje výměnu vstupenek za ceny, které jsou pro fanoušky příznivé. Společně se svou specializovanou technologií proti podvodům a partnerstvím s více než 6 000 místy konání, promotéry, festivaly a společnostmi prodávajícími vstupenky po celém světě se společnost snaží nabízet férové, bezpečné a jednoduché služby fanouškům, kteří navštíví více než 40 000 živých akcí po celém světě.
Katya Gapochka (UA)
Katya je frontwoman populárního ukrajinského undergroundového indie dua Gapochka. Předskakovali Balthazar nebo i domácí hvězdě Lucie.
Michal Hajduk (PL)
Začínal jako nezávislý booker a promotér koncertů, získal zkušenosti jako hudební kurátor v Centru současného umění ve Varšavě, manažer nezávislých hudebních platforem, tour manažer, spolupořadatel festivalů a spolupracovník nezávislých nahrávacích společností.
Od roku 2008 spolupracuje s Institutem Adama Mickiewicze, státní kulturní institucí propagující polskou kulturu ve světě. Jako kurátor alternativní a jazzové hudby vytvořil a rozvinul strategii pro alternativní hudební sektor, spoluorganizoval řadu akcí a konferencí v Polsku i po celém světě pod značkou Don’t Panic! We Are from Poland. Od roku 2019 spolupracuje s Polským národním rozhlasovým symfonickým orchestrem v Katovicích.
Hannes Gilch (DE)
Musikinitiative Vohenstrauß
Inženýr médií, v současnosti pracuji v odvětví komunikací. Je dobrovolným zástupcem mládeže ve svém rodném městě Vohenstrauß a také prezidentem síťového klubu Musikinitiative Vohenstrauß e.V. Amatérský hudebník, baskytaruista a bubeník. Má vynikající kontakty s hudební scénou v Horní Falci a v Bavorsku obecně. Má zkušenosti s bookingem mladých alternativních kapel. Představí nejen klub a jeho činnost, ale také praktické tipy, jak se mohou hudebníci v Bavorsku prosadit.
Martin Hůla (CZ)
hudebník, skladatel, producent, sound designer
Poprvé na sebe upozornil se post-hardcorovou kapelou Ememvoodoopöká, která v roce 2005 získala Cenu Anděl cenu za nejlepší alternativní album, následně založil dance punk kapelu Sporto, jenž byla roku 2009 nominována na nejlepší elektronickou desku roku.
Jeho sólový projekt Bonus propojil rap a elektroniku. Debut Konec civilizace výrazně vybočil ze standardů českého hip hopu, byo možná prvním „alternativním“ hip hopovým albem na tuzemské scéně. Následující Náměstí Míru se v experimentu posunulo ještě dál, využívalo akustické nástroje a neotřelé aranže, jako hosté na něm vystoupily osobnosti českého a amerického undergroundu, jako jsou Lush Life, Ondřej Ježek (OTK, Gurun Gurun) a Johana Švarcová (Kazety). Náměstí Míru vyhrálo první ročník hudební ceny Apollo. Coby Bonus sdílel pódium s Odd Nosdam, Lushlife, Sole and the Skyrider Band, Bauchklang, Napszykłat, Saroos, Karaoke Tundra, Dub Pistols a mnoha dalšími.
Hůla je zakladatelem grafického studia Carton Clan. Deset let tvořil podobu časopisu Full Moon Magazine, graficky zpracoval publikace Zdeněk Seydl a knihy, Za ohradou snů: Motorové opojení Kamila Lhotáka, Brasília – město – sen, Lichožrouti a mnoho dalších.
Je autorem filmových a seriálových soundtracků (Kmeny, Novinářky, Listopad, Cikání, Sněží, Lichožrouti, Očitý svědek, Mimořádná událost, Velká premiéra aj.), hudby k divadelním a tanečním představením (Národní divadlo, Nová scéna, Spitfire Company, VOSTO5, Činoherní klub Ústí nad Labem aj.), autorem znělek pro Radio Wave či Radio Prague. V letech 2019 – 2021 působil byl hlavním sound designerem podcastu Vinohradská 12, v současnosti působí na stejné pozici v podcastu 5:59.
Šárka Jančíková (CZ)
Partnerství OSA
V OSA působí od roku 2015, kde se věnuje komunikaci s autory i s veřejností, a především grantovému programu Partnerství. Jeho cílem je finančně podporovat vznik nových hudebních projektů zastupovaných autorů i uživatelů hudby, kteří na svých akcích zastupovanou hudbu uvádějí. S nejrůznějším grantovými programy má zkušenosti i ze svého dřívějšího působení ve veřejném a dobrovolnickém sektoru.
Matwe Kaščák (SK)
Nová Cvernovka, SPFM
Matwe je hudební dramaturg Nové Cvernovky, jednoho z nejlepších kreativních center v Bratislavě, spoluzakladatel techno party Nočná, agent SPFM – agentury zaměřené na undergroundové elektronické umělce ze střední a východní Evropy, doktorand na Masarykově Univerzitě v Brně v oblasti Digitální kultury a kreativních průmyslů, kde přednáší festivalovou teorii. Dlouhodobě spolupracuje s festivalem Pohoda, v jeho core teamu strávil 5 let. Kromě toho je také DJ formovaný světovými festivaly a různými akcemi, které během roku s oblibou vymetá.
Grzegorz Kwiatkowski (PL)
hudebník, básník
Polský básník a hudebník, autor několika básnických sbírek s tematikou historie, paměti a etiky. Je členem psychedelické rockové skupiny Trupa Trupa. Jako hudebník vystupoval se svou kapelou například na festivalech Desert Daze, Rockaway Beach Festival, SXSW, Primavera Sound a Iceland Airwaves. Písně Trupa Trupa se pravidelně vysílají v rozhlasových pořadech, které moderují Iggy Pop nebo Henry Rollins. Kapela byla také pozvána k účasti na legendární NPR Tiny Desk session a BBC Radio 6 music session. Jejich hudbu vydávají světová vydavatelství jako Sub Pop, Glitterbeat Records, Ici d’ailleurs a Lovitt Records.
Je stipendistou mnoha mezinárodních literárních programů, spoluorganizátorem workshopu „Virus nenávisti“ na Oxfordské univerzitě. Hostoval také na Kalifornské univerzitě v Berkeley, Stanfordově univerzitě, Univerzitě v Cambridge a mnoha dalších univerzitách či muzejních institucích. Společně s profesorem UCLA Vinayem Lalem zahájil sérii „Sangam a Agora: V roce 2005 založil se svými spolupracovníky fórum básníků, filozofů, vědců a autodidaktů. Je členem PEN America a evropské literární platformy Versopolis- Jeho hudební a literární díla byla publikována a recenzována v The Guardian, New York Times [T Magazine/TMicronovel series], Times of Israel, Genocide Studies and Prevention, Modern Poetry in Translation, New Poetry In Translation, CBC, Pitchfork, Los Angeles Times, Rolling Stone, Newsweek, Billboard, Spin, Chicago Tribune, Times, NPR, BBC a KEXP.
Maciej Madejski (PL)
Sideways
Koncertní promotér a booking agent, organizuje polská turné pro alternativní rockové, jazzové a folkové skupiny z celého světa; manažer několika polských a mezinárodních skupin; rozhlasový moderátor; hudební novinář; DJ a PR zástupce; plánovač festivalů; CNM – Centre national de la musique aide/associate (Francie); spolupracovník Live Europe.
Kristina Kratochvilová (CZ)
hudební publicistka
Věnuje se psaní o kultuře, historii a hudbě. Pravidelně přispívá do kulturní rubriky Deníku N, ve které zasazuje hudební témata do celospolečenského kontextu a do hudebního časopisu Headliner. Její články byly publikované mimo jiné v kulturním magazínu Bigg Magg, týdeníku Euro a jeho příloze Hipster. Působí v rámci Muzea českého a slovenského exilu 20.století a Muzea RAF. Jako manažerka spolupracuje s kapelami Good Times Only a Méta Monde.
David Mírek (CZ)
Katedra produkce DAMU
MgA. David Mírek, Ph.D., pedagog Katedry produkce DAMU, zakladatel Dream Factory Ostrava (2009), Staré Arény (2010), Provozu Hlubina (2011), organizátor festivalů, kulturních akcí, kinař a produkční, držitel ocenění za Producentský počin roku 2010 festivalu …příští vlna/next wave… a obdivovatel aktivit, které dávají neužívaným věcem i budovám nový život.
Tomáš Neuwerth (CZ)
producent, hudebník
Producent a hudebník (Kittchen, Tata Bojs, Kafka Band, Umakart, dříve Nierika či Lu. aj.), zakladatel nahrávacího studia Animan.
Jakub Nový (CZ)
předseda České obce hudební, předseda Svazu autorů a interpretů
Předseda Svazu autorů a interpretů (SAI), předseda České obce hudební (ČOH), ale také nadšený hudebník a pořadatel menších koncertů. Dlouhodobě se věnuje osvětě hudebníků v oblasti autorského práva a lobbingu za hudební sektor a kulturu.
Michaela Peštová (CZ)
hudební publicistka
Vystudovala regionální a politickou geografii na Univerzitě Karlově, pracuje v mezinárodní environmentální organizaci. Texty o hudbě pravidelně přispívá na web ČT art, Aktualne.cz nebo Alarm.cz, její práce se objevují i v dalších českých médiích.
Katja Thalerová (SK)
LALA Slovak Music Export / Sharpe festival
Vede partnerství a sponzoring festivalu SHARPE a je projektovou manažerkou slovenské hudební exportní kanceláře LALA. Je také bookerkou a manažerkou slovenských kapel Tolstoys, God and Eve, Genuine Jacks nebo Sam Handwich. Katja se podílí jako produkční manažerka na hudebních festivalech Flaam a MELA. Kromě těchto projektů příležitostně spolupracuje s dalšími festivaly, kulturními akcemi a umělci.
Tetiana Stadnyk (UA)
Music Export Ukraine
Projektová manažerka v Music Export Ukraine – nezávislé iniciativě, která pomáhá ukrajinským začínajícím umělcům navazovat kontakty, propagovat jejich hudbu, rozvíjet kariéru a talent na mezinárodní úrovni. Specializuje se na fundraising a projekty neformálního vzdělávání. V MEU Tetiana facilitovala Východoevropskou hudební akademii, tříměsíční projekt budování kapacit pro nezávislé hudebníky a manažery z osmi zemí východní Evropy, projekt česko-ukrajinské mediální spolupráce, navrhla a facilitovala zasedání na SelectorPRO, prvním ukrajinském showcase festivalu, který každoročně pořádá MEU a British Council Ukraine. Tetiana reprezentovala MEU a propagovala ukrajinskou hudební scénu na různých mezinárodních festivalech v Česku, Německu, Švédsku a Rakousku.
Dan Sywala (CZ)
hudební publicista
Hudební žurnalista, aktuálně působí v týmu ČRo Jazz, Full Moon, Harmonie a na svojí platformě Rock’n’Roll Journalist. V minulosti působil na Televizi Seznam nebo jedenáct let v redakci magazínu Muzikus. Ve spolupráci s pražským klubem Palác Akropolis nově pořádá multižánrové poslechové pořady pod názvem The Music Digest. Věnuje se především rozhovorům a mezi jeho nejznámější hosty patřili mimo jiné Adam Clayton (U2), Jason Newsted (ex-Metallica), Stewart Copeland (The Police), Richard Kruspe (Rammstein), Andrea Bocelli, Slash, Mike Shinoda (Linkin Park), Avishai Cohen nebo Goran Bregović.
Jiří Pilip (CZ)
Ministerstvo kultury České republiky
Na Ministerstvu kultury zabývá alternativní hudbou. Do náplně jeho práce patří správa výběrových dotační řízení, spolupráce s českou proexportní kanceláří SoundCzech či komunikace s odbornou veřejností. Na starosti má také Úmluvu UNESCO 2005 o ochranně a podpoře rozmanitosti kulturních projevů. Tato Úmluva se zabývá kupříkladu digitalizací umění, Statusem umělce, genderovou oblastí či Kulturně kreativními průmysly.
James Thornhill (UK)
novinář, DJ, PR specialista
James Thornhill je novinář, specialista na hudební marketing, DJ, promotér a kurátor působící v Midlands ve Velké Británii. V roce 2020 založil společnost Proxy Music, která pomáhá umělcům a vydavatelstvím efektivněji se propagovat a spolupracuje mimo jiné s Wendy Rae Fowler, Julia-Sophie, No Type records, Subexotic records, Cowgirl, Pet Crow, Yammerer a Castles In Space.
Jako novinář pravidelně přispívá do časopisu Electronic Sound a do magazínů Notion, DrownedinSound, Line of Best Fit, Louder, Under The Radar a GodisinTheTV. Každý měsíc seznamuje posluchače BBC Radio Derby s hudebními novinkami. V roce 2019 napsal a byl hlavním editorem fanzinu ke 40. výročí značky Casio Instruments.
Lukáš Jandač (CZ)
GoOut, CEO
COO a obchodní ředitel společnosti GoOut, nejrychleji rostoucí společnosti v oblasti prodeje vstupenek ve střední Evropě. Start-up, který vznikl na pražském Žižkově a který aktuálně působí nejen v tuzemsku, ale i na Slovensku, Polsku a Německu. Portál je unikátní platformou spojující kulturní přehled, sociální síť a ticketing.
Josef Tajovský (CZ)
Boom!
Ticketing, cashless, eventové aplikace – digitální řešení pro eventy zažívají boom a stávají se stále dostupnějšími pro promotéry všech velikostí. Josef Tajovský (BOOM, Burza #4) a Matěj Huleš (BOOM, Hudební divadlo Karlín) spolu s účastníky Music navigator prozkoumají nové trendy v digitálních nástrojích pro pořadatele a pokusí se nastínit příležitosti, které pořadatelům přináší sběr dat, která jim umí digitální nástroje poskytnout. Jaké jistoty nabízejí tyto nástroje v době turbulentních změn spotřebitelského chování ?
Barbora Šubrtová (CZ)
promotérka, DJ
“Hudba byla vždycky zásadní součástí mého života i vnímání světa kolem, prostředek komunikace i sebevyjádření. Do hudební scény jsem se dostávala postupně. Ať přes djing nebo pak skrze skoro všechny profese od produkce, marketing až po booking a dramaturgii, ke které jsem měla vždy podvědomě nejblíž. Nejvíc mě baví objevovat talenty a zprostředkovávat jejich tvorbu novému publiku. Protože sestavovat festivalový line-up je podobné jako stavět set, který má nějakou dynamiku a na jeho konci zůstává absolutní štěstí na obou stranách stage. A protože sama vím, jak těžké je se na scéně prosadit, chci právě v tomhle pomáhat. Snažím se vytvářet nové příležitosti a poskytovat prostor těm, kteří ho snadno nedostávají.”
Barbora Šubrtová se na dramaturgii a booking specializuje už 15 let, z čehož největšími akcemi byli Metronome Prague, United Islands of Prague a její vlastní série Exit Music. Aktuálně spolupracuje s Holešovskou tržnicí a Výstavištěm a produkuje novou akci crave, jejíž první edice proběhla 10.9. 2022. Ta je zaměřena na electronic a urban music v různých podobách a dává výrazný prostor ženským umělkyním.